Można by powiedzieć, że czasy kiedy kobiety nosiły wianki mamy już za sobą. Ale czy aby naprawdę? Obecnie, kiedy to śluby w stylu rustykalnym stają się coraz modniejsze, wianek na głowie panny młodej jest strzałem w dziesiątkę. Dzięki niemu kobieta wygląda zwiewnie, kobieco i naturalnie. Myśląc o wianku ślubnym przypomina mi się piękny, staropolski ślub Zosi i Tadeusza w „Panu Tadeuszu”. Wprawdzie wianek Zosi był bardzo skromny ale wyglądała w nim dostojnie i wyjątkowo. I o to właśnie chodzi. Wybierając kwiaty do wianka możemy nadać naszej uroczystości określony charakter. Wiosną mogą to być delikatne konwalie, latem kolorowe polne kwiaty z dodatkiem zbóż a jesienią wrzosy. Każda pora roku ma coś pięknego do zaoferowania. Oczywiście można skorzystać z kwiatów, które kupimy w kwiaciarni – przecież te mamy zawsze. Dzięki temu mamy ogromny wybór – zarówno kolorów jak i zapachów – w komponowaniu naszych wianków. Należy jednak pamiętać o tym, że taki wianek nie wytrzyma bardzo długo. Chociaż na czas ślubu będzie wyglądał olśniewająco. A jeśli obawiamy się, że jednak nie – to można jeszcze pomyśleć o wianku ze sztucznych kwiatów, który wygląda równie pięknie – jeśli oczywiście jest dobrze wykonany. Z pewnością wielu gości pomyśli, że został zrobiony z żywych kwiatów. Dodatkową zaletą takiego wianka jest jego ekologiczność. :)

Wianki możemy także wykorzystać do dekoracji – np. zamiast typowych kwiatów na stołach możemy położyć wianki, a w środku świece bądź numer stołu. Świetnie będę się również prezentowały w kościołach przy ławkach, zawieszone na delikatnych wstążkach.

Jeśli kochamy naturalność i chcemy uzyskać efekt lekkości to wianek na głowie z pewnością pozwoli nam wprowadzić taki klimat podczas przyjęcia.

1d

2a

3-abcslubu-pl_fot-aga-cudak-500x405

Zdjęcie powyżej:
Fotograf: Agnieszka Cudak; Produkcja sesji: abcslubu.pl

delikatny-wianek

rustic

tyc582

wianek-wiosenny

zestaw-wiankc3b3w