Przygotowania do ślubu rozpoczynają się zazwyczaj na rok przed planowaną datą ślubu. Zostaje wówczas wyznaczony termin oraz miejsce ceremonii ślubnej. Ustalenia te pozwalają na określenie, które elementy papeterii należy wysłać gościom. W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad tym, czy jest potrzeba wysłania gościom karty Save the date. Jeśli planujecie ślub wyjazdowy, w okresie wakacyjnym lub w trakcie długiego weekendu, wówczas dobrze jest poinformować gości o tym wcześniej, tak aby mogli zaplanować sobie ten czas.

8 miesięcy przed ślubem – rozpocznijcie poszukiwania kart Save-the-date
6 miesięcy przed ślubem – wyślijcie karty Save-the-date
Kiedy jesteście już coraz bliżej daty Waszego wymarzonego dnia, znacie coraz więcej szczegółów, m.in. tego jak będzie wyglądać wesele, co jest dla was ważne etc. Wszystkie te rzeczy będą bardzo pomocne przy poszukiwaniach zaproszenia ślubnego, które powinno być spójne z charakterem przyjęcia weselnego.

5 miesięcy przed ślubem – rozpocznijcie poszukiwania zaproszeń lub prace nad zaproszeniem
Etykieta ślubna mówi, że zaproszenie powinno być wręczane osobiście po wcześniejszym zapowiedzeniu Waszej wizyty. Jednak bywają sytuacje, w których nie będziecie w stanie wręczyć zaproszeń Waszym gościom. Ma to miejsce zazwyczaj wtedy, kiedy goście mieszkają daleko lub w innym kraju. Może też zdarzyć się tak, że nie uda Wam się dopasować terminów spotkania. Wówczas możecie wysłać zaproszenia pocztą.
2 miesiące przed ślubem – wysyłka zaproszeń
W dobrym tonie jest wysłanie podziękowań za prezenty wszystkim obecnym gościom, a także osobom które nie były na przyjęciu, ale coś Wam podarowały.
2 tygodnie po ślubie – wysyłka podziękowań