Papeteria ślubna
By 7 kwietnia, 2018 No Comments

Elementy zaproszenia ślubnego

Zaproszenie ślubne jest niezwykle ważnym elementem komunikacji z gośćmi. To ono jako pierwsze nadaje tonu całej ceremonii  informując o tym, jakiego rodzaju przyjęcia można się spodziewać. Zaproszenie wyraża styl imprezy, mówi o tym co lubicie i co Wam się podoba. Dlatego warto poświęcić trochę czasu żeby wybrać lub zaprojektować takie zaproszenie, które będzie kwintesencją Was. Przystępując do wyboru zaproszenia można kierować się:

– stylem przyjęcia

– ulubionymi kolorami

– Waszymi zainteresowaniami

– tym co Was łączy

– tradycją

Zaproszenie ślubne może składać się z kilku elementów. Pierwszym podstawowym jest karta zaproszenia. Powinny się na niej znaleźć następujące informacje:

– imiona i nazwiska Pary Młodej

– data i miejsce ślubu

– informacja o przyjęciu weselnym

Według etykiety ślubnej nazwiska zaproszonych gości powinny znaleźć się na kopercie. Jednak wiele osób decyduje się na personalizowanie zaproszeń na karcie głównej. Jest to również akceptowalne.

Jeśli chcecie aby Wasi goście pojawili się z dziećmi, wówczas należy dopisać ich imiona na zaproszeniu. Brak imion potomstwa informuje o tym, że zapraszacie samych dorosłych.

Niestosownym jest zamieszczanie informacji o tym jakiego rodzaju prezentów oczekujecie lub też o tym, co wolicie zamiast kwiatów.  Na karcie zaproszenia można również zamieścić informację o dress codzie, która powinna znaleźć się na samym dole zaproszenia napisana mniejszą czcionką od tekstu głównego.

Drugim elementem jest RSVP czyli odpowiedź gości dotycząca ich obecności na przyjęciu. Na tej karcie powinny znaleźć się:

– termin do kiedy goście powinni poinformować o swoim przybyciu. Najczęściej jest to 2 lub 3 tygodnie przed ślubem.

– telefon kontaktowy lub adres e-mail pod którym należy potwierdzić swoją obecność. Jest to numer telefonu Pary Młodej lub rodziców jeśli to oni organizują przyjęcie, a także coraz częściej numer telefonu konsultanta ślubnego. Jeśli decydujecie się na tradycyjne RSVP wówczas zamiast telefonu, na karcie zamieszcza się informację o przybyciu lub swojej nieobecności. W takiej sytuacji do karty należy dodać kopertę zwrotną  z zaadresowaną kopertą i znaczkiem, tak aby goście mogli odesłać RSVP.

– informacja o wyborze menu – mięsnego lub wegetariańskiego

Trzecim elementem jest Mapa. Najczęściej dodaje się ten element wtedy, kiedy goście przyjeżdżają z daleka lub dojazd jest zawiły. Mapę można wykorzystać również jako element dodatkowy, który mówi coś o Was samych. Można na niej zaznaczyć Wasze ulubione miejsca, miejsce poznania się, zaręczyn itp. Z pewnością będzie to miły akcent dla Waszych gości.

Karta z dodatkowymi informacjami takimi jak informacja o poprawinach czy noclegu dla gości.

Anna

Anna

Projektując i wykonując papeterię, pragnę uprzyjemniać innym ważne chwile w ich życiu. Chciałabym żeby ludzie celebrowali swoje życie w wyjątkowy sposób.