Save the date

Tradycja wysyłania karty Save the date dopiero zaczyna się pojawiać w Polsce. Jednak za oceanem jest praktykowana od wielu lat. Warto wiedzieć o tej karcie trochę więcej.

Save the date wysyła się wówczas, gdy przyjęcie planowane jest w sezonie urlopowym, w czasie długiego weekendu lub jest przyjęciem wyjazdowym. Wysyłamy je po to, żeby goście mogli sobie wcześniej zaplanować ten czas, wziąć urlop. Save the date wysyłamy minimum 6 miesięcy przed ślubem. Nie musimy wysyłać jej do wszystkich gości tylko do tych, na których obecności szczególnie nam zależy.

Na karcie zamieszczamy imiona i nazwiska Pary Młodej, datę ślubu oraz miejsce. Nie musi to być dokładny adres, bo przecież w tym czasie wszystko jest jeszcze w trakcie ustaleń, jednak warto podać chociaż nazwę miasta. Należy także dodać informację o tym, że właściwe zaproszenie zostanie wysłane w późniejszym terminie. Nazwiska zapraszanych gości powinny znaleźć się na kopercie. Już tutaj informujemy gości o tym, kto dokładnie jest zaproszony. Na tym etapie nie prosimy gości o potwierdzenie swojego przybycia.

Karta Save the date nie musi być spójna z późniejszym zaproszeniem, jest mniej formalna. Ponieważ STD jest wysyłane na wiele miesięcy przed ślubem, które są czasem poszukiwań i zbierania inspiracji, dlatego wszystko może się jeszcze zmienić do momentu wyboru zaproszeń ślubnych. Bawcie się kolorami, fontem, wzorami tak aby wzbudzić w gościach ekscytację.

Anna

Anna

Projektując i wykonując papeterię, pragnę uprzyjemniać innym ważne chwile w ich życiu. Chciałabym żeby ludzie celebrowali swoje życie w wyjątkowy sposób.